JEJU


PRZEWODNIK PO KOREAŃSKICH HAWAJACH

Większość miejsc na mapie oznaczonych jest ich profilami na Instagramie, bo to właśnie z nich najłatwiej dowiedzieć się o godziny otwarcia, szczegółówy adres itp.

KAWIARNIE NA WYSPIE JEJU

Dzisiaj rozpiszę się na jeden z moich ulubionych tematów – kawowy!

To będzie mój pierwszy post o kawiarniach. I to nie byle jakich, bo najurokliwszych w całej Korei – tych z wyspy Jeju.

W Seul kawiarnie są na każdym rogu, na każdej nawet najbardziej zabitej dechami uliczce. Jednak czy mogą się umywać, do równie nie byle jakich koleżanek z wyspy o zapierających dech w piersiach widokach? – Nope! 


CZYM ŻYWIĆ SIĘ NA WYSPIE JEJU?

W tym tygodniu zostajemy na Jeju. Tym razem z czymś na ząb”. A muszę przyznać, że za każdym razem na wyspie żywimy się głównie kawą  Jedzenie na Jeju jest dwa razy droższe od napojów, i o dobrą i otwartą knajpkę też nie łatwo. Wiele posiłków cieszy tylko oko, a nie podniebienie…


CO WARTO ZOBACZYĆ NA WYSPIE JEJU? 🌴

Dzisiaj prawie ostatni post z cyklu – polecam na Jeju. Prawie, bo chyba będę musiała go podzielić na dwie części (jest tego sporo)

 Tym razem zwiedzimy wyspę nie od strony żołądka, skupimy się na atrakcjach turystycznych.  


NAJDŁUŻEJ przemilczana, NAJWIĘKSZA MASAKRA domowa w historii Korei 

Będę Wam dzisiaj pisać o zdarzeniu, które było przez długie lata tabu historii Korei, zdarzenie nieznane także wielu Koreańczykom – ciemną stronę historii powstania Korei Południowej, którego symbolem jest właśnie kwiat kamelii. Kwiat, który można spotkać dosłownie na każdym kroku na wyspie Jeju, a który oznacza nic innego jak tęsknotę i oczekiwanie. Tęsknotę za ukochanymi członkami rodziny, którzy nagle zniknęli i już nie wrócą. 


ZAMÓW E-BOOK KOREAŃSKA SYRENA

%d blogerów lubi to: